2010 lys taban puanları


ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, üniversite tercihlerinin 26 Temmuz - 6 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını söyledi. LYS sonuç belgeleri ise adayları 19 Temmuz'dan sonra postalanacak.

ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, 2010 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun, ortaöğretim okulları, sınav merkezi yöneticilikleri ve bürolarından 3 TL karşılığında edinilebileceğini söyledi.

Yarımağan'ın verdiği bilgiye göre kılavuza, 17 Temmuz 2010 Cumartesi gününden itibaren ÖSYM'nin internet sayfasından da erişilebilecek. Kılavuzun dağıtımı, 22 Temmuz tarihine kadar tamamlanmış olacak. Tercih işlemleri 26 Temmuz'da başlayacak, 6 Ağustos tarihinde sona erecek.

Yükseköğretim programlarının 2009-ÖSYS'deki en küçük puanları ile son yerleşen adayların başarı sıraları, bu yılın puan türlerine, puan aralıklarına ve katsayı değerlerine göre hesaplanarak kılavuza konulacak.

Tercihlerin en küçük puan ya da başarı sırasına göre geniş bir aralıkta, daha çok başarı sırası karşılaştırması dikkate alınarak yapılmasını öneriliyor.

SONUÇ BELGELERİ 19 TEMMUZ'DAN İTİBAREN POSTALANACAK

YGS ve LYS Sonuç Belgesi 19 Temmuz tarihinden itibaren adayların adreslerine postalanmaya başlanacak. Temmuz ayı sonuna kadar sonuç belgelerinin tüm adayların adresine ulaşması bekleniyor.

Adaylar bu yıl en çok 30 tercih yapabilecek. Tercih çalışmalarında destek almak için ÖSYM'nin web sitesinden yararlanılabilecek. Adaylar, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla ya da bireysel olarak internet üzerinden ÖSYM'ye gönderebilecek. İnternet kullanımında deneyimli olmayan ya da yanlış yapmaktan çekinen adayların başvuru merkezlerini kullanmaları öneriliyor.

Bankaya tercih için ise herhangi bir ücret yatırılmayacak. Tercih gönderme süresi uzatılmayacak.

Yerleştirme işlemlerinin iki haftada tamamlanarak 20 Ağustos tarihlerinde açıklanması planlanıyor.

CİHAN

Lys sonuçları, Lys sonuçları öğren, Lys sonuçları ne zaman açıklanacak

Labels: , , , ,comment closed