SBS sonuçları tercih klavuzu,sbs tercihi nasıl yapılır

MEB 2010 SBS sonuçları (8.sınıf SBS sonuçları)

SBS sonuçları bugün saa: 10.00 itibari ile açıklanacak. SBS sonuçları SBS'ye giren 1 miyon 18 bin adayı ilgilendiriyor .

SBS sonuçları öğrenciler ve velileri tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. SBS Sınav sonuçları 8. sınıflar için 8 Temmuz'da açıklanacak. 1 milyon adayın girdiği SBS 8. sınıf sınavı sonuçlarının meraklı bekleyişi yarın son bulacak. SBS 8. sınıf sınavı sonuçları sonrası adaylar 23 Temmuz'a kadar tercihlerini yapabilecekler.

İlk defa 2007-2008 eğitim-öğretim yılında uygulanan ortaöğretime geçis sistemi sınavı olarak bilinen seviye belirleme sınavları bu sene 8. sınıflar için 5 Haziran 2010, 7. sınıflar için 6 Haziran 2010 , 6. sınıflar için 12 Haziran 2010 tarihlerinde yapıldı.8. Sınıf Sbs sonuçları bugün (8 Temmuz 2010) saat 10:00 itibaren oges.meb.gov.tr adresinden açıklanacaktır.

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği SBS sonuçları açıklanıyor...2010 SBS taban ve tavan puanlarını size sitemizden duyuracağız.Bugün saat 10:00'da açıklanacak olan ilköğretim 8. sınıf SBS sonuçları, 2010 SBS taban ve tavan puanları İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin tercihleri, 9-23 Temmuz tarihleri arasında okul müdürlükleri tarafından alınacak. Öğrenciler 12 tercih yapabilecek. Yerleştirme sonuçları da 29 Temmuz tarihinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

Öğrencinin sınav sonuç bilgileri, kayıt hakkı kazandığı okulun ekranından izlenebildiğinden kayıt sırasında ayrıca sonuç belgesi talep edilmeyecek. Okul müdürlükleri velinin talep etmesi durumunda,internetadreslerinden sınav sonuç belgesinin çıktısını alacak, onaylı ve mühürlü imza karşılığı öğrenciye verecek.

İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin girdiği SBS'lerin sonuçları ise 6 Ağustos 2010 tarihinde açıklanacak. Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla yapılan ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı. SBS sonuçlarına göre Antalya Özel Manavgat İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Kurucu, 500 tam Ortaöğretime Yerleştirme Puanı alarak birinci oldu.


SBS SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SBS TERCİH KLAVUZU ( FOTO GALERİ )


Labels: ,comment closed