Dynet kurulumu videolu resimli anlatımıDYNED NASIL KURULUR? RESİMLİ DYNED KURULUMU

(Güncelleme: Kurulum sırasında yaşanan problemlerden kurtulmak ve kurulum gerektirmeyen Dyned'i indirmek için http://www.sinavvar.net/2010/09/dynet-indir-dyned-indir-dynet-cd-indir.html 'e tıklayın.)


UYARI: DYNED SUNUCULARINDA (SERVER) BAĞLANTI PROBLEMİ OLDUĞU SIRADA PROGRAMI KURMAYA ÇALIŞIRSANIZ İŞLEMİNİZ YARIDA KALACAK; VERSIONW.INI HATA MESAJI YA DA INTERNET BAĞLANTISI İLE İLGİLİ BİR HATA MESAJI ÇIKACAKTIR. BU NEDENLE KURULUM YAPARKEN DYNED SUNUCULARINDA BAĞLANTI PROBLEMİ OLMADIĞINDAN EMİN OLUNUZ. (ÖRNEĞİN, KURULUM YAPMADAN ÖNCE ARKADAŞLARINIZDAN O ANDA DYNED'E GİRİLİP GİRİLEMEDİĞİ KONUSUNDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.)

DYNED Kurulum CD'sini takınca karşımıza aşağıdaki ekran geliyor. Aşağıda gösterdiğim adımları uygularsanız kolayca kurulum yapabilirsiniz.


Dosyalar kopyalanmaya başlıyor.

Dosyaların yüklenmesi bitti. Ama durun, daha işimiz bitmedi. TAMAM'a basın.

Kurulumun bu bölümünde artık CD'yi çıkaracağız. Sizler de CD'nizi çıkarın ve çıkardıktan sonra TAMAM'a basın.

Güncelleştirmeleri kontrol etmek önemli. Evet'e basıyoruz.

UYARI: Eğer internet bağlantısında bir sorun varsa, ya da DYNED serverında bir problem varsa, VERSIONW.INI hatası veriyor ya da "internet bağlantınızı kontrol edin"şeklinde bir mesaj çıkıyor. BİTİR tuşuna basarak GÜNCELLEME işlemini daha sonra yapın. Güncelleme işlemini daha sonra yapmak için(>Bilgisayarım>c:>Program Files>Dyned) klasörüne girerek orada yer alan UptoDate isimli dosyaya çift tıklayacaksınız. (Güncellemeye sonra da başlasanız, işlem sırası aynen aşağıdaki gibi olacaktır.)


Güncelleştirme yazılımı güncel değil diyecektir, YÜKLE diyeceğiz.

Önce güncelleme yazılımını yüklemeye başlıyor.

Güncelleme yazılımını yüklemeyi bitirince aşağıdaki uyarı çıkıyor. Biz de "Tamam" diyelim.

Şimdi bize güncellenecek öğeleri soracak. Hemen YÜKLEye basmayın.

Burada benim yaptığım gibi, yanında yıldız işareti olan öğeleri seçin. (Birden fazla öğeyi seçerken parmağınızı CTRL tuşunda basılı tutun.) Seçtikten sonra YÜKLE'ye basın.

Güncellemeleri yüklemeye başladı.

Güncellemeler de bitti.

Kurulum burada bitti.... BİTİR'e basalım.

Öğrenciler Masaüstünde bulunan DYNED COURSEWARE'e tıklayarak, öğretmenler ise yine masaüstünde bulunan DYNED RECORDS MANAGER'a tıklayarak programa giriş yapabilirler.

Önemli not: Programı çalıştırmak için QUICKTIME VERSION 6 (bir video programı) veya daha üstü versiyonuna ihtiyacınız vardır. Eğer programı çalıştırmak istediğinizde, QUICKTIME ile ilgili bir uyarı gelirse YÜKLE tuşuna basarak QUICKTIME'ın otomatik yüklenmesini sağlayın. 

Kaynak: http://dynedturkiye.blogspot.com/2009/01/dyned-nasil-kurulur.html

Dyned Kurulumu from Nurullah Öktem ,dynet,dyned,dynet kurulumu nasıldır,dynet nasıl kurulur,dynet video,

Labels:comment closed