İzmir polis okulu dayak görüntüleri videosu izle

polis okulu dayak,polis okulu öğrenciye dayak ,polis okulu öğrenciye dayak video,polis okulu öğrenciye dayak izle,polis okulu dayak videosu,izmir polis okulu öğrenciye dayak,izmir polis okulu öğrenciye dayak video izle
Yüksekokulu yetkilileri, ''polis adayı öğrencileri döverken çekilen görüntüleri internetteki bazı haber sitelerinde yer alan'' başkomiser hakkında işlem yapılmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını, konuyla ilgili disiplin soruşturması yapıldığını bildirdi.
Rüştü Ünsal PMYO yetkilileri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''polis adayı öğrencilerin bir başkomiser tarafından dövüldüğü görüntülerinin bazı internet haber sitelerinde yer alması ve öğrencileri döven kişi hakkındaki şikayetlerin okul yönetimince geçiştirildiği'' iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Olayın, haberde yer aldığı gibi bir yıl önce değil, üç yıl önce meydana geldiğini belirten yetkililer, başkomiser A.Ç. hakkında idari soruşturma yapıldığı ve soruşturma dosyasının gereği yapılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderildiğini kaydetti.
Emniyet tarafından soruşturma açıldığı belirtilen polis okulundaki o görüntüler

 Soruşturma süresince açığa alınan başkomiserin, kısa süre sonra başka ile tayininin çıkarıldığını ifade eden yetkililer, şu açıklamada bulundu:
''Çağdaş eğitimin hakim olduğu okulumuzda, hukukun üstünlüğü, insan hakları gibi değerlerin ön planda tutulduğu bir görev anlayışını aşıladığımız öğrencilerimizi, Türk Polis Tekşikatına kazandırıyoruz. Eğitim ilkelerimizle ters düşen şiddet yanlısı bir tavrın görmezden gelinmesi söz konusu olamaz. Üç yıl önce meydana gelen olayla ilgili gerekli tahkikat gerçekleştirilerek sonuç Emniyet Genel Müdürlüğüne bildirilmiş ve gereği yapılmıştır.
Konunun gerçek dışı bilgilerle üç yıl sonra gündeme getirilmesinin, 'iyi niyet' sahibi olmayan bir davranıştan kaynaklandığına inanıyoruz''

AA / atv Haber

Labels:comment closed